برگشت قوز بینی بعد از عمل

آیا بعد از جراحی ، بینی گوشتی به حالت اولیه بازمیگردد ؟این سوال یکی از سوالات شایعی است که بیماران قبل از عمل از دکتر سید جواد محمدی ، جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی می پرسند . در پاسخ به این سوال باید گفت بینی هایی که گوشتی می باشند اگر به درستی عمل شود و جراح از تکنیک های صحیحی استفاده کند عمدتا به حالت اولیه بازنمی گردد و عود نمی کند . مگر اینکه بیمار اقداماتی در جهت عود قوز بینی کند .اقداماتی نظیر ، انجام ورزش های سنگین ، تغذیه نامناسب ( استفاده از نمک زیاد در برنامه غذایی ) باعث ورم و بزرگتر شدن بینی می شود که افراد تصور می کنند که بینی به حالت اولیه بازگشته است. در واقع بازگشت بینی به حالت اولیه یا عود قوز بینی بعد از جراحی اصطلاح اشتباهی است و واقعیت ندارد .

برگشت قوز بینی بعد از عمل

برگشت قوز بینی بعد از عمل

تکنیک های صحیح جراحی بینی گوشتی

علت سختی عمل در بینی های گوشتی ضعیف بودن غضروف ها در قسمت یک سوم تحتانی بینی می باشد . بافت چربی یا فیبروفت در این قسمت زیاد می باشد بنابراین پوست بینی دارای ضخامت زیادی می باشد . برای زیباتر شدن نمای بینی ضروری است از تیغه بینی غضروف برداشته شده و برای استحکام غضروف در قسمت یک سوم تحتانی بینی گوشتی استفاده شود . استحکامات ساختاری که در این قسمت ضعیف می باشد تقویت شود .

چطور بفهمیم بینی مان گوشتی است ؟

در برخی موارد ا فرد نمی توانند تشخیص دهند بینی شان گوشتی است یا استخوانی . به همین جهت قبل از جراحی باید به پزشک یا جراح مراجعه کند تا معاینه به درستی صورت بگیرد . برای تشخیص بینی گوشتی باید در ابتدا دانست به چه بینی گوشتی می گویند . بسیاری از افراد تصور می کنند پهن بودن بینی دال بر گوشتی بودن آن است که درست نیست . مهم ترین مشخصه این نوع بینی اینست که در قسمت نوک بینی و بالای آن  پوست ضخیم است . یکی از راههای تشخیص آن اینست که در صورتی که بالای بینی را با دو انشگت فشار دهید و به محض این کار از منافذ آن چربی خارج شود از این نوع بینی می باشد . آناتومی این نوع بینی به علت داشتن پوست ضخیم دارای غضروف ضعیفی در قسمت تحتانی بینی هستند . از آنجائیکه بیشترین فرم دهی به بینی مربوط به غضروف ها می باشد به همین جهت اگر این بافت ها ضعیف باشد نمی توان تغییر محسوسی در بینی اعمال کرد .

بینی هایی که گوشتی می باشند اگر به درستی عمل شود و جراح از تکنیک های صحیحی استفاده کند عمدتا به حالت اولیه بازنمی گردد و عود نمی کند .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با مطب دکتر سید جواد محمدی جراح بینی،  بهترین جراح بینی طبیعی شماره های 22371346-22094160 تماس بگیرید یا برای مشاهده نمونه کارها و سوال از پزشک بهاینستاگرام مراجعه کنید .

آیا درجراحی بینی گوشتی می توان بینی را کوچک کرد؟

در جراحی بینی گوشتی محدودیت هایی در باریک کردن و کوچک کردن بیش از حد بینی وجود دارد . برای اینکه بتوان شکل مطلوب و مناسبی برای بینی بیمار ایجاد کرد باید از پیوند گرافت غضروف از تیغه بینی خود شخص استفاده کرد.

شکل مطلوب بینی گوشتی بعد از جراحی

بسیاری از افراد تصور می کنند کوچک کردن بیش از حد بینی به معنای مطلوب بودن شکل بینی است در صورتی که اینطور نیست . بینی باید با اجزای صورت تناسب داشته باشد و در برخی موارد نیاز به کوچک کردن بینی نیست .

جراحی قوز بینی

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 18 =